قواعد و راهنمای انجمن

قواعد:

1. پایهگذاری انجمن مجازی واژهنامه مدیریت پروژه توسط علی واحدی دیز صورت گرفته و توسط یک هسته مرکزی متشکل از مؤلفین و مترجمین مدیریت پروژه پشتیبانی و هدایت میگردد. اعضای محترم هسته مرکزی عبارتند از: سیامک حاجی یخچالی، صادق روزبهی، حسین رادمهر، فرشاد اشکبوسی، سعید زمانی، علی واحدی دیز و محبوبه صحراگرد. 

2. این کار متعلق به تمام کسانی خواهد بود که در این فرآیند مشارکت فعال دارند. بنابراین، نام آنها در انتهای کتاب استخراج شده، چاپ و ماندگار خواهد شد.

3. با توجه به حقوق مالکیت معنوی، اگر تعداد واژه های نظر داده شده فرد بیش از 200 واژه مصوب باشد، نام فرد بعنوان یکی از اعضای اصلی تدوین در پایان نسخه چاپی واژه نامه درج خواهد گشت.

4. برای افرادی که دارای مدارک PMI، میباشند، براساس میزان مشارکت آنها بین 1 تا 10 PDU اعطاء خواهد شد.

5. به دلیل رعایت امانت نظرات شرکتدهندگان و امکان گزارشگیری میزان مشارکت آنها، افراد ابتدا باید در سایت عضو شوند.

6. اطلاعات مربوط به واژهنامه پس از تصویب در سایت فوقالذکر، به دامین (http://www.pmdic.ir) منتقل خواهد شد تا در اختیار عموم قرار گیرد.

7. حوزه کاری این واژهنامه، مدیریت پروژه، طرح و سبد پروژه به همراه تمامی حوزههای تخصصی مرتبط مانند مدلهای بلوغ، استانداردهای کاربری/عملی مدیریت پروژه میباشد.

8. مرجع انتخاب واژههای انگلیسی، آخرین ویرایش استانداردهای مؤسسههای معتبر دنیا مانند PMI، IPMA و سایر مراجع معتبر خواهد بود و به طور مستمر به روزآوری خواهد شد.

راهنما:

1. ابتدا برای آغاز مشارکت ارزشمند خود، بر روی دکمه ثبت نام کلیک کرده و عضو شوید (چند ثانیه طول میکشد!).

2. پس از عضویت بلافاصله وارد سایت می شوید و لطفاً اطلاعات پروفایل را به طور کامل -از جمله عکس -  را وارد بفرمایید.

3. حال بر روی منوی "واژه نامه" کلیک کنید  وبه هر یک از لغات نمره دهید. در دفعات بعد می توانید براحتی بر روی گزینه "واژگان بدون نظر" کلیک کرده و فقط واژه های نظر داده نشده را بررسی کرده و نظر بدهید.

4. شما میتوانید به گزینه (های) پیشنهادی خود امتیازی بین 1 (کم) تا 5 (خیلی زیاد) را تخصیص دهید.

5. در صورت نیاز میتوانید با کلیک بر روی دکمه "پیشنهاد ترجمه جدید" ترجمه جدیدی را پیشنهاد بدهید. ترجمه های پیشنهادی شما، ظرف حداکثر 24 ساعت بررسی و درصورت موافقت برای رای گیری در سایت اضافه خواهد شد.

6. در هر هفته 50 لغت برای رای دهی به سایت اضافه خواهد شد. پیشبینی میشود که کار اصلی این فرآیند حدود 30 هفته بطول بینجامد.

7. ارزش این کار به مشارکت تمامی متخصصان و علاقمندان مدیریت پروژه میباشد، بنابراین، تقاضا میشود این کار ملی را به تمام افراد علاقمند اطلاع رسانی کنید تا بر کیفیت کار افزوده و مقبولیت آن تضمین گردد.

درباره خلاصه‌ای از درباره انجمن

تدوین جامعترین واژهنامه فارسی-انگلیسی و انگلیسی-فارسی در حوزه مدیریت پروژه، طرح و سبد پروژه با کمک تمامی علاقمندان این حرفه در داخل و خارج کشور.