ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بکس بادی چیست و چه کاربردهایی دارد؟
03-28-2019,
ارسال: #1
بکس بادی چیست و چه کاربردهایی دارد؟
Pneumatic Tools یا ابزارآلات بادی در صنایع مختلف کاربرد دارند. این ابزارآلات با استفاده از گاز نیروی مکانیکی لازم برای کار را تولید می‌کنند. رایج‌ترین ابزارآلات بادی بکس بادی و جغجغه‌های بادی هستند. ابزار نام برده شده بیشتر در تعمیرات و صنعت تولید استفاده می‌شوند.

البته علاوه بر بکس بادی و جغجغه بادی انواع دیگری از ابزارآلات بادی نظیر دریل بادی، فرز بادی، پیچ گوشتی بادی، چکش بادی، اره بادی و ... نیز وجود دارند که هر کدام کاربردهای متفاوتی در صنعت دارند. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی بکس بادی و کاربردهای آن بپردازیم. پس اگر علاقه دارید درباره این ابزار اطلاعات بیشتری داشته باشید در این مقاله با ما همراه باشید.بکس بادی چه نوع ابزاری است؟
یکی از ابزارآلات بادی که برای باز و بسته کردن پیچ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد بکس بادی است. این ابزار برای کارگاه‌ها بسیار مناسب است زیرا منبع تأمین انرژی آن به راحتی در دسترس است. بکس بادی با نام‌های دیگری نظیر آچار بادی یا آچار پنتوماتیک نیز شناخته می‌شود.دسته بندی بکس‌های بادی
یکی از روش‌های تقسیم بندی بکس بادی، تقسیم بندی بر اساس سایز است. برای مثال اندازه‌های زیر برای بکس بادی موجود است:

بکس بادی با اندازه درایو 2/1 اینچ
بکس بادی با اندازه 1 اینچ
بکس بادی با اندازه 4/3 اینچ
بکس بادی با اندازه 2/1 یا 1 اینچ و ایمپکت 2/1 یا 2 اینچ


یکی از روش‌های دیگر دسته‌بندی بکس‌های بادی بر اساس سرعت بکس است. سرعت این ابزار به سرعت و اندازه درایو سوکت بکس بادی بستگی دارد.

نیروی گشتاور نیرویی است که ما برای باز کردن پیچ و مهره به آن نیاز داریم. اگر پیچی بسیار محکم بسته شده باشد قطعا نیاز به اعمال نیروی گشتاور بیشتری است تا بتوان پیچ را باز کرد. در این صورت خرید بکس بادی با سرعت بیشتر یا همان نیروی گشتاور بیشتر کارآمد خواهد بود و شما قادر هستید تا انواع پیچ ها را باز کنید یا ببندید.بکس بادی چه کاربردی دارد؟
حتما تا اینجای مقاله تا حدودی با کاربرد بکس بادی آشنا شده‌اید. این ابزار برای باز و بسته کردن پیچ و مهره استفاده می‌شود. قطعا در صنایع تولیدی به خصوص صنایع بزرگ استفاده از آچار یا پیچ گوشتی برای باز و بسته کردن پیچ و مهره بسیار سخت و زمان بر است. اینجاست که بکس بادی به کمک صنعتگران می‌آید تا بتوانند هرچه بهتر و سریعتر کار خود را پیش ببرند.نکات ایمنی در استفاده از بکس بادی
در طول مسیر شلنگ حتما باید چند بخش از شلنگ را محکم مهار کنید.
ابزارهای بادی صدای بلندی دارند پس بهتر است از گوشی ایمنی استفاده کنید.
اگر به بکس بادی نیاز ندارید باید فشار شلنگ را قطع کنید.
به هیچ عنوان شلنگ فشار هوا را در کنار ابزار تیز و برنده قرار ندهید.
شلنگ‌های ابزارآلات بادی باید بسیار پر قدرت باشند از این رو باید از شلنگ‌های استاندارد استفاده کنید.
برای اتصال شلنگ‌ها به هم به هیچ عنوان از سیم مفتول معمولی استفاده نکنید.
برای مسدود کردن مسیر هوا به هیچ عنوان شلنگ را تا و یا خم نکنید.
برای تمیز کردن بدن و لباس خود از ابزارآلات بادی استفاده نکنید. ورود هوای این ابزارآلات به بدن برای پوست و خون بسیار مضر است.
شلنگ هوای را در مسیر عبور وسایل نقلیه یا در دسترس افراد قرار ندهید.
شما باید از فشار هوای متناسب با ابزار خود استفاده کنید. بیشتر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش در انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان