ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاربرد های رنده برقی و شیار زن چیست؟
03-14-2019,
ارسال: #1
کاربرد های رنده برقی و شیار زن چیست؟
در این مقاله از فروشگاه ابزار طاها در مورد چگونگی استفاده از رنده برقی ، شیار زن و کاربرد های آن ها توضیح خواهیم داد.

رنده برقی
رنده برقی یکی از ابزار آلاتی می‌باشد که در صنعت کاربرد دارد.رنده برقی برای رنده کردن چوب استفاده خواهد شد.در هنگام استفاده از این رنده برقی قطعات کار را ثابت نگه داشته و رنده برقی را حرکت می دهیم تا چوب را رنده کند.

دستگاه دیگری برای رنده کردن چوب به نام کف رنده وجود دارد. دستگاه رنده برقی در مواقعی کاربرد دارد که استفاده از کف رنده ممکن نباشد یا قطعه کار در تنگنا باشد و جایی برای جابجایی نداشته باشد زیرا که در هنگام استفاده از کف رنده قطعه کار حرکت می دهیم و کف رنده را ثابت نگه می داریم. از رنده برقی برای فرم دادن چوب ، ایجاد دو راهی در چوب و صاف کردن سطح چوب استفاده می کنیم. رنده برقی با دو نوع شارژی و سیمی در بازارهای بزرگ موجود می باشد و با قیمت مناسب به فروش می رسد.

نکاتی برای آشنایی با رنده برقی
در رنده برقی نیز مانند تمام ابزارآلات برقی کلید روشن و خاموش وجود دارد.
در کنار کلید روشن و خاموش رنده برقی ، کلیدی برای قفل کردن کلید روشن و خاموش تعبیه شده است.
بعضی از رنده های برقی ساخته شده دست کمکی یا پیچ تنظیم دارند تا کاربر در هنگام استفاده و نگهداری آن دچار بی حسی دست و یا خستگی کتف نشود.
جنس تیغه ، تیزی یا کندی تیغه و زاویه که لبه تیغ با قطعه کار ایجاد می‌کند در کیفیت کاری که این رنده برقی انجام می دهد ؛ تاثیر دارد. جنس تیغه رنده برقی از فولاد سخت و محکم یا تنگستن می‌باشد. تیغه های رنده برقی در دو نوع هستند که به تیغه یک بار مصرف و تیغه موج دار معروف هستند.
شیارزن
شیار زن ابزاری است که برای برش با قدرت ، ایجاد شیار در قطعه کار ، کندن مسیر حرکت لوله ، برش کف و دیوار می باشد . برای برق کشی ساختمان از این نوع ابزار آلات استفاده خواهد شد.

شیارزن در دو نوع شیارزن دو تیغه و شیار زن یک تیغه عرضه می شود که هر کدام کاربرد و ویژگی های خاص خود را دارد.

شیار زن دو تیغه
در این شیار زن می توانیم اندازه برش را روی قطعه کار را مشخص و تنظیم کنیم.این شیار زن می‌تواند گرد و غباری که از ایجاد شیار و برش در قطعه کار به وجود می آید را حذف کند.

در برخی از شیار زن ها ، لیزری برای ایجاد برش و شیار با دقت و کیفیت بالا وجود دارد که هنگام کار خط صافی را روی قطعه کار می اندازد.

شیار زن از چند قسمت تشکیل شده است

صفحه ای که قطعه کار روی آن قرار می گیرد که جنسش از گرانیت است.
گیربکس شیار زن
بلبرینگ موتور
کلیدی که غبار را از بین می برد
برای این که شیار زن عمر بالایی داشته باشد باید تمام قطعات آن ضد غبار باشند زیرا که در هنگام کار شیارزنی ، گرد و غباری حاصل شده از کار عمر دستگاه شیار زنی را می‌کاهد.

دستگاه شیارزنی قابلیت تنظیم عمق برش را دارد و همچنین از دقت بالایی برخور دار است. در دستگاه شیارزنی قدرت دستگاه ، از قدرت موتور و سرعت برش آن مشخص می شود. بیشتر
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در پاسخ
ارسال پاسخ 


پرش در انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان