web stats

راهبران سیستم رستاک

شرکت راهبران رستاک توسط جمعی از متخصصین و مدرسین حوزه مدیریت پروژه و مدیریت استراتژیک تاسیس شد. هدف از تاسیس این شرکت، ارائه خدمات آموزش و مشاوره کاربردی در حوزه های تخصصی مدیریت به سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی و ارتقاء دانش مدیریت پروژه در کشور می باشد.

دیدن سایت

شرکت مهندسی رستاک پویا

شرکت مهندسي رستاک پويا به منظور رشد فعاليت صنعت کشور از طريق ارائه خدمات طراحي، مهندسي خريد و نظارت بر ساخت، اجرا و راه اندازي تاسيس شده است. زمينه های کاری شرکت شامل طراحی ، خرید و تامین کالا و تجهیزات، نصب و راه اندازی سیستم های الکتریکی و مکانیکی در انواع پروژه های عمرانی و صنعتی به ویژه در حوزه های نیروگاههای گازی و سیکل ترکیبی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، کارخانجات فولاد، سیمان و سایر صنایع، پستهای برق و خطوط انتقال می باشد.

دیدن سایت

مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا)

شرکت مگفا با همکاري موسسات آموزشي معتبر داخلي و بين المللي، اقدام به توليد و ارائه دوره هاي الکترونيکي مورد نياز سازمان ها و صنايع نموده است.

شرکت راهبران رستاک با کمک شرکت مگفا اقدام به تهیه دوره های الکترونیکی مختلفی از جمله مدیریت پروژه، EBC*L، آمادگی آزمون PMP، کارت امتیازی متوازن و بسیاری دوره های دیگر نموده است.

دیدن سایت

شرکت مهندسی شاهین انرژی

شرکت مهندسي شاهین انرژی یک از شرکت های اقماری شرکت مهندسی رستاک پويا است که به منظور تأمین تجهیزات سیستم های کنترل و ابزار دقیق تأسیس شده است.

دیدن سایت

آمار

مخفی کردن ?
64
فایل ها
294415
دانلود ها
MB 45
جمع حجم فایل ها
GB 104013
جمع حجم بازدید ها
Downloads

قسمت دانلود، اطلاعات مختلفی را اعم از ویدئوها، اسلایدها، مقالات، پادکست ها وسایر اطلاعات مفید را برای مخاطبین فراهم می آورد. این اطلاعات رایگان بوده و توزیع آنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

همه ی دانلود ها

تاریخ نام شرح نوع زبان تعداد بازدید ها دانلود
1391-05-20 خلاصه ای از مدیریت طرح

طرح ها از چندین پروژه به هم مرتبط تشکیل شده اند و مدیران طرح وظیفه مدیریت بر چندین مدیر پروژه و مدیران وظیفه ای زیرمجموعه خود را دارند. استاندارد معتبر جهانی مدیریت طرح SPgMP یکی از بهترین و قشنگ ترین استانداردهای مدیریت طرح است که هر چهار سال یکبار مورد بازنگری پدیدآورنده آن یعنی PMI قرار می گیرد. علی واحدی دیز، در این اسلایدها به زبان انگلیسی سعی نموده این فرآیندها را برای شما به نمایش بگذارد.

 slide انگلیسی 3495 slide 1919 KB
1391-05-20 استاندارد بلوغ سازمانی مدیریت پروژه (OPM3)

مدیریت موفق پروژه های سازمان الزاماً به معنای مدیریت موفق سازمان آن نیست. اگر پروژه های سازمانی همراستا با استراتژی های سازمان نباشند و همچنین واحدهای سازمانی اولویت بندی ارائه خدماتشان را همراستا با اولویت بندی سازمان نکنند، در اینصورت هر چند که تمام واحدها سخت کار می کنند ولی نتیجه سازمانی بسیار کمتر از جمع نتیجه تک تک پروژه ها و اقدامات انجام شده خواهد شد.
انستیتوی مدیریت پروژه امریکا (PMI)، در سال2003 استاندارد مدل بلوغ سازمانی مدیریت پروژه را ارائه نمود. تمرکزOPM3 بر پیاده سازی نظام جامع مدیریت پروژه در سازمان در جهت نیل به اهداف و ماموریت های آن می باشد. این استاندارد متدولوژی ارزیابی وضعیت بلوغ سازمانی مدیریت پروژه در سازمان شما را نیز ارائه می کند و شما با استفاده ارزیابان خبره و مشاورین دارای صلاحیت می توانید سازمانتان را ارزیابی کنید. هدف این دوره فهم کامل دانش مدیریت پروژه سازمانی به منظور بکارگیریOPM3 می باشد.

 slide انگلیسی 3768 slide 1274 KB
1391-05-21 مقدمه ای بر کارت امتیازی متوازن (BSC)

مفهوم کارت امتیازی متوازن که در سال 1992 بوسیله روبرت کاپلان و دیوید نورتون ارایه شد، بخشی از چارچوب مدیریت عملکرد می باشد که برای پیاده سازی استراتژی های سازمان استفاده شده و بوسیله شرکت های بزرگ در سرتاسر دنیا بکار برده شده است. بطور خلاصه می توان گفت BSC یک متدولوژی تحلیلی است که هدفش ترجمه ماموریت، چشم انداز و استراتژی های سازمان به اهداف قابل اندازه گیری و مناسب است که اجازه می دهد عملکرد کلی تحقق این استراتژی ها نیز مورد پایش قرار گیرد. این متدولوژی عملکرد سازمان را از چهار منظر مورد مطالعه قرار می دهد: مالی، مشتری، فرآیندهای داخلی و یادگیری و رشد.
این نظام با ارایه رویکردی منطقی و اجرایی، ضمن تبدیل اهداف و برنامه های بلند مدت به اهداف و فعالیت های سالانه، ماهانه و حتی روزانه می کوشد تا کارکنان در راستای تحقق چشم انداز سازمان به طور موثر نقش خود را ایفا نموده و این مهم را با مشارکت جمعی کارکنان و در سطوح مختلف سازمان میسر می سازد.
این اسلایدها فصل اول از اسلایدهای دوره جامع کارتن امتیازی متوازن علی واحدی دیز است که مبتنی بر مدل "9 گام به سوی موفقیت" مؤسسه BSC آمریکا می باشد.

 slide فارسی 7025 slide 1091 KB
1391-05-21 کارت امتیازی متوازن (BSC) - نه گام به سوی موفقیت

این اسلایدها مروری بر مدل "9 گام به سوی موفقیت" مؤسسه BSC آمریکا را به همراه نمایی از اسلایدهای دوره جامع کارت امتیازی متوازن علی واحدی دیز را به نمایش می گذارد. برای دیدن سیلابس این دوره اینجا و برای دیدن تصاویری از این دوره ها اینجا کلیک کنید.

 slide فارسی 5827 slide 1091 KB
1391-08-29 سازمان های پروژه محور و سردرگمی در ابزارهای مدیریتی

سازمانهای پروژه محور برای بهبود عملکرد و تصویر برند خود با انبوهی از ابزارهای مختلف و بسیار قوی مدیریتی مانند EFQM، BSC، PEM ، OPM3، PMBOK، EVPM، ... و حتی مدارک بین المللی مختلفی مانند PMP، RMP، PgMP و ... روبرو هستند که اجرای آنها از طرف واحدهای مختلف سازمان بعنوان اولویت اول و یکی از بایدهای سازمان معرفی می شوند. مدیران عامل، مدیران پروژه ها، مدیران واحدهای صف و ستاد سازمان و حتی بدنه کارشناسی سازمان همگی با این سؤالات اساسی ولی غالباً مشابه مواجه هستند که:
• آیا همه اینها برای سازمان ما لازم هستند؟
• اصلاً آیا این ابزارها (مانند EFQM و BSC) برای سازمان های پروژه محور لازمند؟
• چه ارتباطی بین این ابزارها وجود دارد؟ آیا اینها نتیجه تبلیغات شرکت های مشاوره مدیریتی نیستند؟
• آیا نمی شود بدون این ابزارها راه گذشته را ادامه داد؟ زندگی سازمانی بدون این ابزارها چگونه خواهد بود؟
• چه فرقی بین مدل تعالی سازمانی (EFQM) و مدل تعالی پروژه (PEM) و مدل بلوغ سازمانی مدیریت پروژه (OPM3) وجود دارد؟
• ...

...... در این کارگاه پاسخ سوالات فوق را خواهید گرفت.

 slide فارسی 8986 slide 2048 KB
1392-11-20 هفت عادت مدیران پروژه مؤثر

دکتر استفان کاوی محقق و نویسنده برجسته عصر ما در کتاب "هفت عادت مردمان مؤثر" با نگاهی ژرف و عمیق هفت عادت اساسی مردمان کامیاب جهان را ذکر کرده است. این کتاب نتیجه تحقیق بیست ساله وی در پی کشف راز مردمان موفق دنیا در حرفه ها و صنایع مختلف بوده است. بنابراین همه افراد برای موفقیت بایداز این الگوی بی نظیر استفاده کنند.
هدف از ارائه این کارگاه آشنا ساختن مدیران پرژه با این هفت عادت بی نظیر و انطباق آن با استاندارد PMBOK است. در این کارگاه، هفت عادت مدیران پروژه موفق و مؤثر با بهره گیری از مفاهیم و فرآیندهای مدیریت پروژه ارائه می گردد و مدیران پروژه با اصول و فرآیندهای مدیریت پروژه از نگاهی دیگر آشنا می گردند.

 slide فارسی 7455 slide 6711 KB
1393-11-27 مدیریت پورتفولیو: مفاهیم و چالش های استقرار

در دنیای کسب و کار امروزی، بسیار مهم است که بتوانیم بیشترین ارزش را با پولی که خرج میکنیم به دست آوریم. تحقق این آرزو، در گرو انتخاب درست پروژه ها و اجرای درست آنها (در زمان مقرر، با بودجه مصوب و در محدوده تعیین شده – مطابق STC) است.
در سالهای گذشته، بسیاری از سازمانها با بکارگیری استانداردهای مدیریت پروژه سعی نموده اند تا پروژه هایشان را به طور موفقیت آمیزی اجرا (مطابق STC) نمایند. اما، سوالی که همچنان برای این سازمانها پابرجاست این است که:
• آیا پروژه ها به طور مناسب انتخاب، اولویت بندی و تخصیص منابع می شوند؟
• آیا پروژه ها ما را به اهداف استراتژیک سازمانی می رسانند؟
• آیا نمی شود از جمع منابع مصرف شده، منافع بیشتری به دست آورد؟
پاسخ سوالات فوق در بکارگیری درست و حرفه ای دانش مدیریت پورتفولیو نهفته است.
باید بپذیریم که استقرار مدیریت پورتفولیو در سازمانها یک تغییر سازمانی بوده و مانند هر نظام دیگری با چالش های استقرار بسیاری از جمله مقاومت پرسنل، مدیران وظیفه ای، مدیران پروژه ها و ... مواجه خواهد شد.
این کارکاه سعی دارد ضمن بیان مفاهیم مدیریت پورتفولیو به زبان ساده، مشکلات و سوالات رایج مطرح شده در استقرار نظام مدیریت پورتفولیو را به همراه راهکارهای پیشنهادی آن را ارائه دهد.

 slide فارسی 7442 slide 4482 KB
1395-11-30 اجایل و هفت گناه کبیره مدیریت پروژه

رویکرد اجایل در پروژه های نرم افزاری فواید بسیاری را به همراه داشته است.
زمانبندی کوتاه تر، تیمهای با بهره وری بالا،‌ کیفیت بالاتر،‌ محصولاتی که تطابق بیشتری با انتظارات مشتری دارد و ….
مزایای اجایل باعث شده است تا استفاده از رویکرد اجایل در پروژه های غیر نرم افزاری نیز افزایش یابد و حتی استانداردهای مدیریت پروژه( نظیر PMBOK و PRINCE2) سعی نموده اند تا در ویرایش های جدید خود این رویکرد برتر را در مفاهیم مدیریت پروژه وارد نمایند.
در این کارگاه به این موضوع می پردازیم که چگونه اجایل توانسته است با اجتناب از هفت گناه کبیره مدیریت پروژه (تمثیلی از خطاهای بزرگ در مدیریت پروژه) به این مهم دست یابد.
این گناهان عبارتند از: کاهلی،‌كوتاه‌ نظ‌ری‌، اسراف، غرور و …
مایک کوهن با بررسی این جنبه های مختلف در کتاب خود اظهار می دارد، تن دادن به یکی از این وسوسه های می تواند به شکست و یا کنسل شدن پروژه بیانجامد.
در طول کارگاه ضمن معرفی جنبه های کلیدی رویکرد اجایل،‌ نمونه های مختلفی از موفقیت ها و شکستهای اجایل بیان خواهد شد.‌
همچنین نگاهی به تغییرات ویرایش جدید PMBOK از نگاه اجایل خواهیم انداخت.

 slide فارسی 7508 slide 3680 KB
1390-08-29 افتتاحیه وب سایت علی واحدی دیز
این پادکست به منظور افتتاحیه سایت علی واحدی دیز تهیه شده و سخنی کوتاه را با شما دوست و سرور گرامی در میان می گذارد. بشنوید... 
 podcast فارسی 2380 podcast 1700 KB
1391-05-09 اشتباهات رایج در تهیه منشور پروژه (چارتر) -قسمت ۱ از ۲

در این پادکست علی واحدی دیز به تشریح اشتباهات رایج در تهیه منشور پروژه (چارتر) می پردازد. علی واحدی دیز با این اشتباهات، بارها در سازمانهای مختلفی که با آنها افتخار همکاری آموزشی و یا مشاوره ای را داشته مواجه شده است. لطفاً آموزه های ایشان را بشنوید و نظرات و تجربیات خود را در قسمت پایین/ قسمت نظرات درج نمایید. 

 podcast فارسی 4687 podcast 3973 KB
1391-05-09 اشتباهات رایج در تهیه منشور پروژه (چارتر) -قسمت ۲ از ۲

در این پادکست علی واحدی دیز به ادامه تشریح اشتباهات رایج در تهیه منشور پروژه (چارتر) می پردازد. علی واحدی دیز با این اشتباهات، بارها در سازمانهای مختلفی که با آنها افتخار همکاری آموزشی و یا مشاوره ای را داشته مواجه شده است. لطفاً آموزه های ایشان را بشنوید و نظرات و تجربیات خود را در قسمت پایین/ قسمت نظرات درج نمایید. 

 podcast فارسی 2643 podcast 5635 KB
1391-05-10 مدیر پروژه: نگاه کل نگر یا نگاه جزء نگر

در این پادکست علی واحدی دیز، به تشریح دو نگاه در کارها و حتی زندگی روزمره می پردازد. با فهم این موضوع باید به این سوال پاسخ داد که کدامیک برای هدایت یک پروژه لازم است؟ بشنوید...

 podcast فارسی 2766 podcast 5521 KB