web stats

راهبران سیستم رستاک

شرکت راهبران رستاک توسط جمعی از متخصصین و مدرسین حوزه مدیریت پروژه و مدیریت استراتژیک تاسیس شد. هدف از تاسیس این شرکت، ارائه خدمات آموزش و مشاوره کاربردی در حوزه های تخصصی مدیریت به سازمانها و شرکتهای دولتی و خصوصی و ارتقاء دانش مدیریت پروژه در کشور می باشد.

دیدن سایت

شرکت مهندسی رستاک پویا

شرکت مهندسي رستاک پويا به منظور رشد فعاليت صنعت کشور از طريق ارائه خدمات طراحي، مهندسي خريد و نظارت بر ساخت، اجرا و راه اندازي تاسيس شده است. زمينه های کاری شرکت شامل طراحی ، خرید و تامین کالا و تجهیزات، نصب و راه اندازی سیستم های الکتریکی و مکانیکی در انواع پروژه های عمرانی و صنعتی به ویژه در حوزه های نیروگاههای گازی و سیکل ترکیبی، صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، کارخانجات فولاد، سیمان و سایر صنایع، پستهای برق و خطوط انتقال می باشد.

دیدن سایت

مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا)

شرکت مگفا با همکاري موسسات آموزشي معتبر داخلي و بين المللي، اقدام به توليد و ارائه دوره هاي الکترونيکي مورد نياز سازمان ها و صنايع نموده است.

شرکت راهبران رستاک با کمک شرکت مگفا اقدام به تهیه دوره های الکترونیکی مختلفی از جمله مدیریت پروژه، EBC*L، آمادگی آزمون PMP، کارت امتیازی متوازن و بسیاری دوره های دیگر نموده است.

دیدن سایت

شرکت مهندسی شاهین انرژی

شرکت مهندسي شاهین انرژی یک از شرکت های اقماری شرکت مهندسی رستاک پويا است که به منظور تأمین تجهیزات سیستم های کنترل و ابزار دقیق تأسیس شده است.

دیدن سایت

Books

علی واحدی چندین کتاب را در زمینه مدیریت پروژه ترجمه و تألیف نموده است. کتاب مدیریت پروژه ارزش کسب شده او با استقبال مواجه شده است. در اين قسمت فهرست، محتوا و روش خريد كتاب ها را مي توانيد ببينيد.

مبانی شایستگی انجمن بین المللی مدیریت پروژه

هر جا پیشرفت، رشد و توسعه نیاز باشد، نیاز به مدیریت پروژه بیشتر و بیشتر می شود. در کشورهای در حال توسعه ای چون ایران، که حجم پروژه های در حال اجرا قابل ملاحظه است، اهمیت مدیریت پروژه حرفه ای فزونی می یابد.
در طی سالیان گذشته، مؤسسات مدیریت پروژه بسیاری در دنیا، سعی کردند با کمک نخبگان این حرفه، مفاهیم، اصول و دانش مدیریت پروژه را در قالب راهنماها و استانداردهای مدیریت پروژه به دست اندرکاران این حرفه ارائه دهند. یکی از این مؤسسات معتبر و به نام این امر، انجمن بین المللی مدیریت پروژه (IPMA) است که مبانی شایستگی مورد نظر این انجمن را برای مدیران پروژه ها، طرح ها و سبد پروژه ها، به دنیا عرضه نموده است.
ویرایش سوم مبانی شایستگی انجمن بین المللی مدیریت پروژه در ژوئن سال 2006 منتشر گردید. این استاندارد شایستگی های یک مدیر پروژه، طرح و یا سبد پروژه را از سه منظر شایستگی های فنی، رفتاری و محیطی-ساختاری و در قالب 46 عنصر شایستگی بیان نموده و شایستگی آن ها را بر اساس این معیارها مورد ارزیابی قرار می دهد.
با تاسیس انجمن مدیریت پروژه ایران در سال 84 و اخذ نمایندگی از انجمن بین المللی مدیریت پروژه (IPMA)، این استاندارد در کنار استاندارد راهنمای گستره دانش مدیریت پروژه (PMBOK) که توسط مؤسسه مدیریت پروژه آمریکا (PMI) انتشار یافته، مورد توجه خاص قرار گرفته و به یکی از راهنماها و ابزارهای مفید در این زمینه تبدیل شده است.
توجه به لزوم ترویج دانش و آموزش های حرفه ای مدیریت پروژه و وجود علاقمندان این حوزه برای یادگیری و اخذ مدارک حرفه ای در سطوح مختلف، مترجمین را بر آن داشت تا ترجمه ای از این استاندارد ارزشمند، در اختیار افراد قرار دهند.

مدیریت پروژه ارزش کسب شده

در كتاب حاضر بر مبناي معيارهاي سيستم مديريت ارزش كسب شده، سعي شده مديريت پروژه در 11 فصل و از 5 جنبه مهم و كليدي مديريت پروژه يعني: 1) سازماندهي، 2) برنامه‏ريزي، زمانبندي و بودجه‏بندي، 3) حسابداري، 4) گزارش‏هاي تحليلي و مديريتي و 5) بازنگري و كنترل تغييرات پروژه، مورد بررسي و كنكاش قرار گيرد.
اين كتاب كه نتيجه شش سال تحقيق، مطالعه و استفاده از تجربيات مديران موفق پروژه‏هاست، با هدف پاسخ به سئوالات كليدي زير تأليف شده است:
- الزامات يك سيستم مديريت پروژه استاندارد و يا مطلوب چيست؟
- آيا پروژه جلوتر و يا عقب‌تر از زمانبندي است؟
- آيا پروژه در وضعيت اضافه هزينه و يا کاهش هزينه است؟
- درصد عملکرد هزينه و زمانبندي پروژه چه ميزان است؟
- به طور محتمل پروژه چه زماني خاتمه مي‌يابد؟
- به طور محتمل هزينه پاياني پروژه چه مقدار خواهد بود؟

مدیریت پروژه بر مبنای سیستم مدیریت ارزش کسب شده

در اين كتاب، سعي شده است تمامي الزامات يك سيستم مديريت پروژه مطلوب، به صورت گام به گام از ديدگاه سيستم مديريت ارزش كسب شده تشريح شود. اين الزامات كه شامل 32 معيار بوده و به صورت استاندارد ANSI/EIA#748 تعريف شده است، در برگيرنده 5 دسته اصلي از الزامات است كه خلاصه آنها عبارتند از:
1. سازماندهي: اين دسته شامل 5 معيار است و به نيازمندي‌هايي ابتدايي و اساسي مي‌پردازد كه هر پروژه از آغاز كار بايد آنها را در برداشته باشد. از مهم‌ترين موارد تأكيد شده در اين معيارها، مي‌توان نياز به تعريف ساختار سازماني پروژه، ساختار شكست كارهاي پروژه، تعريف دقيق محدوده پروژه و برقراري ارتباط بين همه اجزاي آن اشاره كرد.
2. برنامه‌ريزي، زمانبندي و بودجه‌بندي: اين دسته شامل 10 معيار و بزرگترين دسته از معيارهاي EVMS است. اين دسته از معيارها در پي روش‌هايي مناسب براي يافتن پاسخي براي پرسش‌هايي نظير: چه كسي، چه كاري را، چه موقع، چگونه و با چه بودجه‌اي؟ انجام خواهد داد، است.
3. حسابداري: اين دسته شامل 6 معيار است و بر لزوم ثبت اطلاعات مالي پروژه‌ها، به كارگيري روش‌هاي مناسب و يكسان در بودجه بندي و حسابداري اجزاي تشكيل دهنده پروژه (مانند نيروي انساني، مواد اوليه، مواد و قراردادهاي پيمانكاري) و يكپارچگي بين حساب‌هاي پروژه و دفاتر حسابداري سازمان‌ها تأكيد دارد.
4. گزارش‌هاي تحليلي و مديريتي: اين دسته شامل 6 معيار است و بر نياز به سيستم گزارش‌دهي سريع، دقيق، بموقع، همه جانبه و كاربرپسند، تأكيد دارد. به همين دليل، تأكيد شده است كه سيستم گزارش‌دهي پروژه بايد در ابعاد  مختلف پروژه، گزارش‌هايي مختلف و مناسب براي كاربران طراحي كند.
5.  بازنگري و كنترل داده‌ها: اين دسته شامل 5 معيار است و بر ثبت، مستندسازي و كنترل تغييرات پروژه تأكيد دارد، زيرا در صورتي مي‌توان گزارش‌هايي دقيق و درست به مديريت ارائه داد كه از اطلاعات و داده‌هاي صحيح، دقيق و از همه مهم‌تر به‌روز و به هنگام شده استفاده شود.